Ohvriabi kriisitelefon 116006

Selle aasta 1. jaanuarist käivitas sotsiaalkindlustusamet ohvriabi kriisitelefoni 116 006. Ohvriabi kriisitelefoni töötajad pakuvad ööpäevaringset kriisinõustamist kõikidele ohvriks langenud inimestele ja nende lähedastele. Lisaks pakutakse tuge ja nõu ka spetsialistidele, kes soovivad teavitada kellegi teise ohvriks langemisest. Ööpäevaringset nõustamist pakutakse ka veebi teel aadressil www.palunabi.ee (alusta vestlust). Abi osutatakse eesti, vene ja inglise keeles ning ohvriabi kriisitelefonile pöördumine on helistajale tasuta. Telefonile helistades on võimalik jääda anonüümseks.

Näeme pöördumiste arvu tõusu taga suurenenud teadlikkust numbri olemasolu kohta nii abivajajate kui ka abistajate hulgas.

Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna hallataval kodulehel www.palunabi.ee/kriisitelefon-116006. Samalt lehelt leiate ka detailsema teenuse tutvustuse, mille võite samuti oma lehele kopeerida. Oleme inimestele kättesaadavad ka Facebookis aadressil www.facebook.com/palunabi/.