« Tagasi

Asbestjäätmete andmekorje 2021 Kehtna vallasAndmekorje viib Kehtna Vallavalitsus läbi Keskkonnaministeeriumi tellimusel. Palume elanikel ja ettevõtjatel vastata hiljemalt P, 31.01 Google Docs vormis https://tinyurl.com/kehtnaasbest2021 või esitada andmed numbril 5304 0923 (Tiina Satsi, Kehtna Vallavalitsuse hanke- ja haldusspetsialist).

Vajalikud andmed:
1) asbestjäätmete aadress/asukoht;
2) eterniitkatuse 🏚 kogus (m²; 1 m² eterniiti on u 15 kg);
3) eterniidi või muu materjali kogus (kg; 1 m² eterniiti on u 15 kg);
4) jäätmete omaniku kontaktid (nimi, telefoninumber, e-post).

NB❗️ Tegemist on esialgu ainult andmete kaardistamisega ja selle alusel ei avane veel võimalust asbestjäätmetest vabanemiseks.

Keskkonnaministeerium kaardistab Eestis veel kasutuses olevat asbesti sisaldavate toodete kogust, et paremini planeerida järgmiste perioodide toetusi asbestjäätmete kogumiseks. Asbesti sisaldub eelkõige eterniidis, kuid ka muudes vanades ehitusmaterjalides.

Andmeid kogutakse nii eraisikutelt kui ka ettevõtetelt kogu valla territooriumil. Eraisikud ei pea omama vallas elukoha registreeringut, sest oluline on teada saada kogu asbesti sisalduvate materjalide kogus. Arvesse lähevad nii olemasolevad katused kui juba mahavõetud ja kuhugi ladustatud eterniit ja ka muud asbestmaterjalid.

Täname!