Kaereperesse investeeriti kodanikualgatusena üle 100 000 euro

Valtu Põhikooli kõrval on nüüd võimalus harrastada erinevaid spordialasid ja liikumisviise. Vastvalminud betoonist rulaväljak pakub väljakutseid eri tasemel sõitjatele nii ruladel, tõukeratastel, kui ka rulluiskudel. Lisaks saab väljakul parkuurida, hüpata tasa pinnalistel batuutidel, kiikuda, mängida korvpalli ja lauatennist. Kuna väljak on varustatud tänavavalgustusega, siis on võimalik väljakut kasutada ka õhtupimeduses.

Avatud betoonist monoliitne skatepark on Eestis suurim, mille ehitamine ja rahastamine on toimunud kodanikualgatuse korras ning skatepark on Põhja-Eestis suurim omataoline.

Väljaku ehitamine oli võimalik tänu Raplamaa Partnerluskogu Leader kogukonna investeeringu meetmest saadud toetusele ja Kehtna Valla omaosalusele. Väljaku saamislugu on eriline, sest see on meie kandi laste ja noorte endi algatus ja MTÜ Arendusselts Koduaseme eestvedamisel algusest lõpuni läbi viidud pikk protsess, mis põhines läbimõeldud ja laiapõhjalisel koostööl erinevate inimeste, ettevõtete ja institutsioonidega. Kohalikud inimesed ja ettevõtjad on väljaku valmimisse mitmel korral pannud ka oma käte rammu ja masinate tööd: kevadel valmistas üle 100 „Teeme ära" talgulise väljaku ehitamiseks ette, lisaks tehti üheskoos haljastustöid ja ühiselt korraldati ka 5. novembril toimunud avamise üritust. Lisaks on veel kevadeks plaanis juurde otsida toetajaid, kelle abil saame väljaku liivast turvaala katta puhtama ning vastupidavama kummist turvakatendiga. Hindame igaühe panust väga kõrgelt, iga panus on olnud oluline samm väljaku valmimisel ja väärt tänu.

Olen enda ning MTÜ Arendusselts Koduaseme poolt tänulik, et väljaku ehitaja Arvi Simastel (AT SIM OÜ) ja omanikujärelevalve Ilmar Mõtsnik (Rapla KEK OÜ), kes ehitusperioodil tegid head koostööd ja keskendusid parimale lõpptulemusele, aitasid meie ideed ja võimalused ellu viia.

Idee teostamine näitab, et oma kodukohta on võimalik selle elanikel ise kujundada. Kodanikualgatusel on suur jõud, kui on selge ühine visioon ja tahe ning elluviimisel ollakse valmis ka ühiselt panustama. Seeläbi sai esialgu võimatu tunduv teoks ja Kaerepere piirkond väärtuslikumaks kodupaigaks!

Kaerepere rula- ja mänguväljaku valmimisesse panustasid:

Algatus, projektijuhtimine ja rahastus taotlused: MTÜ Arendusselts Koduaseme ja kogukond

Rahastajad: Raplamaa Partnerluskogu LEADER toetusest, Kehtna Vallavalitsus

Projekteerijad: R&U Maastikubüroo OÜ; Pekko Projekt OÜ; TRIGER-E OÜ

Ehitaja: AT SIM OÜ

Omanikujärelevalve: Rapla KEK OÜ

Kummist turvakatendi soetamist saad toetada tehes oma panus MTÜ Arendusselts Koduaseme kontole nr: EE512200221066614756

Fotosid Kaerepere rula- ja mänguväljaku valmimisest ning 5.novembril toimunud avaüritusest saad vaadata FB lehelt MTÜ Arendusselts Koduaseme-Kaeerepere piirkonna heaks.

Fotod Kaerepere rula- ja mänguväljak: https://www.facebook.com/236976576762356/photos/a.372464143213598.1073741841.236976576762356/372464216546924/?type=3&theater

Video Kaerepere rula- ja mänguväljaku avamine 5.noveber 2017: https://www.facebook.com/236976576762356/videos/374475743012438/?q=mt%C3%BC%20arendusselts%20koduaseme%20-%20kaerepere%20piirkonna%20heaks

Kaerepere rula ja mänguväljaku kasutamise reeglid: https://drive.google.com/file/d/0BxVkOKSInvUKNGhHdkt4Um9ZVTFIWmlVSkFuNXU5eDVNcVZB/view

Helen Link